"Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat... "

Lucyna Krzemieniecka

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2023/2024:

Środa - 07.30 - 10.30

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do biblioteki

Bernadeta Siennicka

REGULAMIN BIBLIOTEKI:

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie. Każdy uczeń winien zaznajomić się z regulaminem biblioteki i zapamiętać dni jej otwarcia. Książki wypożycza się bezpłatnie.
        2. Jednorazowo wolno wypożyczyć dwie książki na okres dwóch tygodni. Jeśli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nie innych zamówień, można uzyskać prolongatę na następny okres pod warunkiem, że poprosi o to przed upływem terminu zwrotu.
        3. Nie wolno przetrzymywać książek, bo czekają na nie inni. Wypożyczone książki należy szanować. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne uszkodzenia.
        4. W bibliotece obowiązuje cisza.
        5. Na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki powinny być zwrócone do biblioteki.
        6. Książkę zgubioną lub zniszczoną uczeń powinien odkupić lub wpłacić równowartość, względnie ofiarować w zamian inną książkę uznaną przez bibliotekarza za równowartościową.
        7. Biblioteka współpracuje z rodzicami w zakresie wyposażenia uczniów w bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Głównym celem biblioteki szkolnej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wskazywanie uczniom źródeł informacji, przygotowywanie do ich samodzielnego wyszukiwania i wykorzystywania.

Nasza biblioteka jest miejscem przyjaznym dla każdego ucznia.

Uczeń ma tutaj dostęp do wszystkich zbiorów, które znajdują się z bibliotece. Oferujemy księgozbiór powieści przygodowych, obyczajowych, fantastycznych, wiersze,lektury szkolne, literaturę popularnonaukową, księgozbiór podręczny, a dla młodszych dzieci bajki i baśnie.

W bibliotece znajdują się w widocznym miejscu tablice i napisy informacyjne oraz regulamin biblioteki. Oprócz tego biblioteka podsiada gazetkę ścienną (opracowuje ją bibliotekarz).

Bibliotekarz prowadzi analizę stanu czytelnictwa, o którym czytelnicy i wychowawcy klas są informowani co miesiąc.