Informujemy, że dnia 23 grudnia 2022r. (piątek) sekretariat będzie nieczynny.

Natomiast dnia 22 grudnia 2022r. oraz w dniach od 27 grudnia 2022r. do 30 grudnia 2022r. sekretariat jest czynny od godziny 8 do 14.

• SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła postanowiła dołączyć do akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarności wielu wspaniałych ludzi paczka dla wybranej rodziny już gotowa. Bardzo dziękujemy😍❤️💓Paczki już dostarczone😀

• KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM

09.12.2022r.odbył się w naszej szkole konkurs piosenki świątecznej w języku angielskim, którego organizatorem była pani Alicja Góralska. Spośród wszystkich wykonawców jury w składzie: p. Angelika Jackowska, p. Justyna Grochowska oraz p. Barbara Bryszkiewicz wyłoniono laureatów:

I miejsce Antonina Zielińska klasa 1b SP Świedziebnia

II miejsce Katarzyna Witkowska klasa 3 SF Zasady

III miejsce Rozalia Hiszpańska klasa 2 SF Zasady

Jury miało bardzo trudne zadanie. Po naradzie jury pani dyrektor Aneta Kilińska wręczyła nagrody oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za pracę włożoną w opanowanie tekstu oraz odwagę, której niewątpliwie potrzeba, aby pokonać tremę przed widownią.

Na koniec uczniowie mieli możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Londyńskim piętrowym autobusie.

tekst i zdjęcia: A. Góralska

• POECI DLA DZIECI

30 listopada uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Świedziebni oraz Szkoły Filialnej w Zasadach wspólnie uczestniczyli w spotkaniu z literaturą "Poeci dla dzieci". W ramach akcji odbył się konkurs recytatorski: "Spotkanie z poezją - Julian Tuwim i Jan Brzechwa dzieciom".

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem prezentowali wybrane wiersze, co sprawiło, że jury w składzie:  dyrektor szkoły p. Aneta Kilińska, wicedyrektor p. Katarzyna Kamińska i nauczyciel bibliotekarz p. Renata Cieciórska, miało bardzo trudne zadanie. W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostało troje laureatów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

tekst i zdjęcia: K. Falkowska

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

​​24 listopada uczniowie klasy Ib odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki oraz wypożyczania książek. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników. Pierwszoklasiści otrzymali książki na pamiątkę tego wydarzenia. Mogli też po raz pierwszy wypożyczyć książkę.

28 listopada uczniowie klasy I a po raz pierwszy gościli w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się bardzo dużo o funkcjonowaniu biblioteki, jej zbiorach, a także zasadach wypożyczania książek. Zwieńczeniem wizyty było złożenie przez uczniów uroczystego przyrzeczenia, że zawsze będą szanować książki i o nie dbać, co zaowocowało dołączeniem do grona czytelników. Dzieci otrzymały również prezenty książkowe, a także możliwość samodzielnego wypożyczania dowolnych lektur z zasobów szkolnej biblioteki.

• Fluoryzacja zębów

Informujemy, że 5 grudnia 2022r. (poniedziałek) o godzinie 11 odbędzie się fluoryzacja dla klas I-III, a 6 grudnia 2022r. (wtorek) o  godzinie 11 dla klas IV-VI.

Każdy uczeń musi mieć szczoteczkę do zębów.