• TYDZIEŃ MÓZGU

Uczniowie klas 1 - 3 ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni i Szkoły Filialnej w Zasadach przygotowali z tej okazji śniadanie dla mózgu.

Uczniowie klas 4 - 7 na lekcjach matematyki i informatyki ćwiczyli mózg rozwiązując sudoku, układając puzzle i układanki logiczne, grając w gry logiczne.

• TARGI EDUKACYJNE

Dnia 14.03.2023r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami wybrali się na Targi Edukacyjne w Szczuce. Podczas wydarzenia ósmoklasiści mieli okazję poznać oferty edukacyjne szkół ponadpodstawowych oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez specjalistów reprezentujących różne zawody.

• Informacja

W piątek 17 marca 2023 r. w budynku 51 Szkoły Podstawowej w Świedziebni na tablicy ogłoszeń wywieszona została lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I.

Przypominamy, że w terminie od 22 marca 2023 r. do 27 marca 2023 r. należy złożyć do sekretariatu szkoły potwierdzenie woli zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego.

• 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika

Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII przygotowali pod kierunkiem pani Beaty Wojtarowicz apel upamiętniający postać wybitnego astronoma. Motywem przewodnim uroczystości były słowa: "Dźwignął kulę ziemską i nie uląkł się ciężaru". Młodzi aktorzy w krótkich scenkach przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego Polaka.  Wcielili sie w role nie tylko samego Mikołaja Kopernika, ale również członków jego najbliższej rodziny i znajomych. Występ uświetnił śpiew uczennic nawiązujący do osiągnięć naszego odkrywcy.

2 marca 2023 r. odbył się apel dla klas I-III związany z obchodami roku Mikołaja Kopernika. Dzieci obejrzały prezentację przybliżającą im postać Mikołaja Kopernika oraz jego dokonania. Wspólnie śpiewały piosenkę o Układzie Słonecznym oraz sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując zagadki.